Spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską

Print Friendly, PDF & Email

Dnia 10 czerwca 2019 r. o godz. 9:30 odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci – absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi – popularyzującą wiedzę muzyczną.
Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki w związku z 200 rocznicą Jego urodzin, więc nasze spotkanie muzyczne poświęcone było naszemu wielkiemu kompozytorowi.
W spotkaniu uczestniczyło ok. 60 dzieci z opiekunami ze Szkoły Podstawowej z Woli Rakowej. Pani Izabella Klebańska opowiedziała o życiorysie Moniuszki, a następnie przy dźwiękach Jego
utworów opowiadała o polskich tańcach narodowych, czytała swoje utwory z muzyka związane. Autorka angażowała dzieci m.in. zadając pytania dotyczące życia i twórczości kompozytora i była pod wrażeniem ich
dużej wiedzy i dobrego przygotowania do spotkania. Pani Izabella Klebańska jest również autorką piosenek i wierszy dla dzieci, scenariuszy teledysków muzycznych, programów telewizyjnych takich jak: „Tut turu”, „Miganki”, „Piosenkarnia”. Autorka współpracowała również z programami : „5-10-15” i „Domowe przedszkole”. Dzieci miały możliwość zakupu książek autorki. Po spotkaniu ustawiły się w kolejce po wpis z autografem.

Scroll to Top
Skip to content