Brzeźnica

Print Friendly, PDF & Email

W miniony weekend, 22-23 lipca 2017 r. reprezentacje naszych zespołów śpiewaczych, orkiestra, oraz parafianie z Kurowic przebywali w Brzeźnicy w woj. lubuskim.

Spotkanie zainicjował proboszcz parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Brzeźnicy – ks. Paweł Bryk, zapraszając ks. kanonika Tadeusza Nosala, proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach do współpracy.

GOK w Brójcach czynił wszystkie przygotowania do wyjazdu, dopilnowując najdrobniejszych szczegółów.

Podczas dwudniowego pobytu nasza reprezentacja uczestniczyła w uroczystościach odpustowych parafii, prowadziła korowód po ulicach Brzeźnicy, bawiła się na festynie i imprezach integracyjnych, zwiedzała Żagań, Sanktuarium maryjne w Grodowcu oraz Dąb „Chrobry”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowani spotkania i za tak mile przyjęcie i zaproszenie.

 

Poniżej cytujemy zaproszenie, pisane piękną gwarą:
“Dobri Ludzie z Kurowicki Parafii i z Brójecki Gminy! Piknie Was pyceme, jako Wasza łaska, abyście prijechali do nas na odpust, kiery bydzie w Brzeźnicy dwacać drugiego lipca, na Świnte Marie Magdalene. Msza bydzie o drugiej po połedniu. Potem koło kościoła bydzie chram. Ciulimy, że u Was som dobri ludzie, kieri lubiom śpiwać i zabawiać się, a i Pana Boga też piknie chwolom. Cziakome na Was i eszcze roz Was piknie pyceme, abyście nami nie gardzili i na odpust do nas prichodzili. Prichodźcie, jak Wasza łaska. Pyce Was nasz Kniez i my szyccy z Brzeźnicy. Proboszcz i Rada Parafialna Parafii św. Marii Magdaleny w Brzeźnicy Sołtys i Rada Sołecka Brzeźnicy Zespół Górali Czadeckich „WATRA” Stowarzyszenie „Razem dla Wsi” Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeźnicy Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy.”

Scroll to Top
Skip to content