We wtorek, 12 maja 2026 r., w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „Świerszczykowe Wierszyki”.
Komisja konkursowa w składzie:
Gabriela Synowiec i Ewa Jagiełło z Ośrodka Teatralnego Łódzkiego Domu Kultury oraz Dorota Siuto- bibliotekarka BP w Brójcach
po wysłuchaniu 29 uczestników, postanowiła przyznać nagrody oraz zakwalifikować do Wielkiego Finału Wojewódzkiego:
1. Antonina Szafrańska (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach)
2. Zuzanna Kopka (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach)
3. Laura Pielesiak (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach)
4. Jakub Burczyński (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kurowicach)
5. Maria Cichura (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowcu)
6. Bartosz Karp (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowcu)
7. Liliana Comporek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowcu)
8. Pola Sliwińska (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego filia w Woli Rakowej)
9. Liliana Woźny (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego filia w Woli Rakowej)
10. Antoni Agier (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego filia w Woli Rakowej)
11. Uczennica (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego filia w Woli Rakowej)
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody – gratulacje!
Podczas obrad jury dzieci mogły obejrzeć spektakl Teatru „TAK” pt. „W 7 dni dookoła bajek”, który dostarczył wszystkim mnóstwo radości.
Gratulujemy serdecznie wszystkim finalistom i ich opiekunom! Trzymamy za Was kciuki w finale wojewódzkim, które odbędą się 7 czerwca 2026 r. w godz. 10:30–12:00

