11.11.2023 r. Gminne Obchody Święta Niepodległości.

Print Friendly, PDF & Email
W dniu 11 listopada 2023 r., w 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości na terenie gminy Brójce odbyły się uroczyste Obchody Święta Niepodległości. O godz. 9.45 odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach. Następnie delegacje, na czele z Wójtem Gminy Brójce Radosławem Agaciakiem złożyły kwiaty na Cmentarzu w Kurowicach. Kolejnym miejscem wydarzeń była świetlica w Bukowcu.
Każdy został udekorowany pięknym kotylionem oraz otrzymał flagę Polski. Tam wciągnięto flagę Polski na maszt, odśpiewano Hymn Państwowy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Kurowice. Na scenie z uroczystym przemówieniem wystąpił Wójta Gminy Brójce. Odbył się też Marsz Niepodległości ulicami Bukowca, którego oprawę muzyczną  zapewniła nasza Orkiestra Dęta OSP Kurowice.  Marsz zakończył się złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową przy ZSP w Bukowcu.  Na koniec mogliśmy podziwiać piękny program muzyczny pn. “Wieczernica z Okazji Święta Niepodległości” oraz wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu trzech naszych  zespołów śpiewaczych: “Bukowianki”, “Leśnianki” i “Stefanów”.  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z  Bukowca częstowały pyszną grochówką, a rodzice dzieci słodkimi babeczkami.
 

Serdeczne podziękowania kierujemy dla naszych współorganizatorów i wszystkich którzy przyczynili się do organizacji obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej Gminie.

Dziękujemy Proboszczowi parafii z Kurowic, dzieciom z gminnych szkół, Orkiestrze Dętej OSP Kurowice, Zespołom Śpiewaczym “Bukowianki”, Leśnianki” i “Stefanów”, harcerzom, pocztom sztandarowym: szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy, KGW Bukowiec za obecność podczas głównych uroczystości i wszystkim mieszkańcom, którzy wspólnie z nami uczcili ten ważny dzień dla naszej Niepodległej Ojczyzny.

 

Scroll to Top
Skip to content