MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

Print Friendly, PDF & Email

 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. To ważne wydarzenie dla każdego Polaka i święto rodzinne, dlatego w tym dniu wszyscy wspólnie wzięliśmy udział w Marszu Niepodległości ulicami Bukowca. Wcześniej, o godz. 9.45 odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach, a po mszy delegacje, na czele z wójtem Gminy Brójce, złożyły kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu w Kurowicach oraz pod tablicą pamiątkową przy ZSP w Bukowcu. Dodatkowo odbyło się też uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt przy Świetlicy Środowiskowej w Bukowcu i uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. Na scenie Świetlicy w Bukowcu uroczystą przemowę wygłosił Wójt Gminy Brójce, który dziękował również Polakom za jedność z narodem Ukraińskim w tym trudnym dla tego kraju czasie. Tam również odbył się program muzyczny „Śpiewamy dla Polski” i występy dzieci z ZSP w Bukowcu, uczestników naszych zajęć wokalnych oraz naszych Zespołów Śpiewaczych „Bukowianki” i „Stefanów”.

O ciepły i smaczny posiłek zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowca, a o słodkie babeczki rodzice dzieci.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla naszych współorganizatorów i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji obchodów 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej Gminie. Dziękujemy, Orkiestrze Dętej z Kurowic, Strażakom z OSP w Bukowcu, harcerzom, pocztom sztandarowym: szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Gminy, NSZZ Solidarności Ziemi Łódzkiej i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej za obecność podczas głównych uroczystości i wszystkim mieszkańcom, którzy wspólnie z nami uczcili ten ważny dzień dla naszej Niepodległej Ojczyzny.

 

 „Wolność kocham i rozumiem

Wolności oddać nie umiem”
Chłopcy z Placu Broni
Bogdan Łyszkiewicz – tekst

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

Scroll to Top
Skip to content