Marsz Niepodległości

Print Friendly, PDF & Email

Czwartek, 11 listopada powitał nas piękną pogodą, tak więc 103-cią rocznicę odzyskania niepodległości mogliśmy świętować w promieniach listopadowego słońca. Marsz Niepodległości w naszej gminie rozpoczął się od mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele w Kurowicach. Na parafialnym cmentarzu na grobie Nieznanego Żołnierza przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem gminy Radosławem Agaciakiem złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Przy tablicy pamiątkowej przy szkole w Bukowcu zgromadzili się tłumnie uczestnicy marszu: przedstawiciele władz, nauczyciele, uczniowie, harcerze, poczty sztandarowe szkół, OSP, NSZZ Solidarności Ziemi Łódzkiej i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, całe rodziny, młodsi i starsi mieszkańcy naszej gminy. Złożono tu również  wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Stąd Marsz Niepodległości ruszył ulicami Bukowca zmierzając ku Świetlicy Środowiskowej . Rozpoczynała go ogromna flaga niesiona przez najmłodszych uczestników marszu: zuchów i harcerzy.

Na scenie w programie artystycznym wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowcu, harcerze, uczestnicy zajęć wokalnych w GOK i Świetlicy Środowiskowej w Bukowcu,  Amatorskie Zespoły Śpiewacze “Bukowianki”, „Leśnianki”, “Stefanów”. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podkreśliło istotę tego tak ważnego dla nas święta. Na zakończenie naszego spotkania tradycyjnie na wszystkich uczestników czekała pyszna wojskowa grochówka przygotowana przez KGW z Bukowca 🙂 

Marsz Niepodległości Marsz Niepodległości Marsz Niepodległości

Scroll to Top
Skip to content