Wycieczka – Świętokrzyskie Kielce i Chęciny

Print Friendly, PDF & Email

W sobotę, 2 października 2021 r. zorganizowaliśmy wycieczkę do Kielc i Chęcin dla przedstawicieli: Kół Gospodyń Wiejskich, Amatorskich Zespołów Śpiewaczych oraz Klubu Seniora.

Kielce powitały nas piękną pogodą, o godzinie 9.00 spotkaliśmy się z panią Danutą naszym przewodnikiem.
Na początku wycieczki zwiedzamy Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej mieszczący się w budynku dawnego więzienia, to tu na interaktywnej wystawie zapoznajemy się z historią Kielc i regionu. Następnie udajemy się pod Muzeum Narodowe czyli dawny Pałac Biskupów, oglądamy Katedrę pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z 1171 r., i Ogród Włoski. Spacerując dalej przez Park Miejski widzimy Wzgórze Katedralne i poznajemy Kolejne atrakcje Kielc : “Sienkiewkę” główną reprezentacyjną ulicę tego miasta, Rynek z Ratuszem, Pomnik Dzika, Aleję Sław.
Po zwiedzaniu centrum Kielc idziemy do Kadzielni rezerwatu geologiczno-przyrodniczego gdzie przemierzając Podziemną Trasę Turystyczną Zespołu Jaskiń podziwiamy pozostałości morza sprzed 38 milionów lat. Stąd jedziemy już do Chęcin kolejnego punktu naszej wycieczki. Tam zwiedzamy: Królewski Zamek z przełomu XIII i XIV wieku, Aleję Królów, Skarbiec oraz wchodzimy na wieżę widokową, z której oglądamy piękną panoramę okolicy.
Aktywnie spędzony dzień minął bardzo szybko, około godziny 18.00 ruszamy w drogę powrotną 🙂

Scroll to Top
Skip to content