WAKACJE! Podchody w Leśnych Odpadkach

Print Friendly, PDF & Email

Piękna pogoda, przygoda, las i skrzaty… czego chcieć więcej.

Kolejny dzień wakacji z GOK spędzaliśmy w Pińkach, znaczy w Leśnych Odpadkach bawiąc się w podchody. Dwie grupy dzieci, chłopcy (grupa uciekająca) i dziewczynki (grupa goniąca) ruszyły w teren 🙂

Zadań przed obiema grupami dużo, czy zdążymy uwinąć się przez dwugodzinny czas zabawy?

Grupa pierwsza wyrusza mając w zanadrzu dziewięć zadań, które ukrywa na drodze swej ucieczki, tak szybko jak to możliwe żeby zniknąć z pola widzenia goniących.

Na początek ukryta kolorowa kreda, duże pudełko schowane pod kępą trawy (nie było łatwo znaleźć). Kreda odnaleziona więc można na asfalcie narysować obrazek z wakacji, następnie wielkie poszukiwania kartek i długopisu przy kapliczce, z których dziewczynki zrobiły jaskółki. Idziemy dalej w stronę lasu. Strzałki rysowane, układane z patyków wyznaczają drogę, a symbole kopert informują o ukrytej kartce z kolejnym zadaniem… były pytania przyrodnicze, ciut matematyki. A w lesie niełatwe zadania zbudowania skrzacich domków, pląsy wkoło drzewa i na koniec poszukiwanie skutecznie ukrywającej się grupy pierwszej.

Dziewczynki wykonały rewelacyjnie wszystkie zadania, sprytnie poukrywane przez chłopców. W radosnych nastrojach wróciliśmy pod Świetlicę Środowiskową w Leśnych Odpadkach, gdzie czekała zabawa, puszczanie jaskółek. Na koniec naszego spotkania dzieci otrzymały książki z grami i zabawami oczywiście o tematyce leśnej.

Kolejne podchody już niebawem w najbliższy poniedziałek 24 sierpnia, tym razem w Bukowcu.

Do zobaczenia!

Scroll to Top
Skip to content