Orkiestra Dęta OSP z Kurowic nagrodzona.

Print Friendly, PDF & Email

Gratulacje dla Orkiestry Dętej z Kurowic!
Cieszymy się, że wniosek Gminnego Ośrodka Kultury o przyznanie nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego złożony w sierpniu br. został rozpatrzony pozytywnie i nasza Orkiestra otrzymała Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie Kultury.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi w dn. 15.11.2019 r. o godz. 15.00.

Orkiestra Dęta OSP z Kurowic jest pokoleniowa, założona ponad 180 lat temu przez entuzjastów – muzyków wsi Kurowice. Jest drugą najstarszą orkiestrą w Polsce, powstała w 1832 r. Posiada bogatą tradycję – jest częścią historii miejscowości Kurowice i gminy Brójce. Działa pod patronatem Gminnego Ośrodka kultury w Brójcach.
Orkiestra Dęta z Kurowic bierze udział wielu uroczystościach świeckich, kościelnych na terenie gminy, powiatu, województwa i kraju. Prezentuje różnorodny repertuar, dostosowując go do wydarzeń, w których uczestniczy. Zapewnia oprawę muzyczną uroczystości szkolnych, Marszu Niepodległości, festynów, pikników, jubileuszy. Bierze udział w przeglądach, konkursach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Swój dorobek prezentuje również wielokrotnie podczas wyjazdów do Zakopanego, Trzciela, Brzeźnicy (woj. lubuskie). Orkiestra nagrała dwie płyty – instrumentalną i wokalną.

Scroll to Top
Skip to content