VI Piknik Integracyjny Pożegnanie Lata w Bukowcu

Print Friendly, PDF & Email

VI Piknik Integracyjny Pożegnanie Lata w Bukowcu

Tradycyjnie na zakończenie wakacji odbył się “VI Piknik Integracyjny Pożegnanie Lata w Bukowcu”.

W niedzielę, 1 września na terenie świetlicy w Bukowcu zgromadzili się licznie mieszkańcy naszej gminy ale i nie tylko. Każdy od najmłodszego do najstarszego mógł tu znaleźć coś dla siebie. Na scenie w różnorodnym programie artystycznym zaprezentowali się: uczestnicy zajęć wokalnych z GOK i Świetlicy w Bukowcu, DZPiT “Bukowiaczek”, nasze Amatorskie Zespoły Śpiewacze „BUKOWIANKI”, „LEŚNIANKI” i „STEFANÓW”. Niespodzianką był też występ Pawła Wydry – mieszkańca naszej gminy, który zaprezentował dwie autorskie piosenki.  Po sporej dawce przyjemności dla ucha przyszedł czas na uhonorowanie dyplomami i nagrodami naszych laureatów II BRÓJECKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO, które to wręczył m.in. Wójt Gminy Radosław Agaciak. Nagrody (markowe długopisy z grawerem oraz notes z napisem II Brójecki Konkurs Literacki i logo GOK) za pierwsze miejsce w kategorii dzieci otrzymała Julia Jaroniek, a w kategorii dorośli za pierwsze miejsce otrzymał Jan Szulec oraz za drugie Tadeusz Turek. Jeszcze raz gratulujemy! Punktem kulminacyjnym pikniku był występ gwiazdy- zespołu POWER PLAY. Ogromne tłumy fanów przybyły na koncert, a zespół zadbał o to by wszyscy bawili się świetnie. Nie obyło się oczywiście bez bisów 🙂 Po udanym występie i rozdawaniu autografów zespół odjechał żegnany przez swych wielbicieli. Na scenie nie zabrakło występu ORKIESTRY DĘTEJ OSP z KUROWIC. Godzinny występ dał też Zespół BIG BAND a towarzyszył mu pokaz dwóch par tanecznych.  Na zakończenie wystąpił Zespół DOMINO. Była wspaniała zabawa taneczna. Repertuar dobrany wyśmienite i “Belgijka”, co zachęcało przybyłych gości do tańca do późnych godzin wieczornych.
Obok sceny dla dzieci była przygotowana szeroka, bezpłatna oferta rozrywek m.in. eurobungee, dmuchańce z których można było zjeżdżać czy też pokonywać utworzone z nich tory przeszkód. Nie obyło się bez pokazu baniek mydlanych, który wzbudził ogromne zainteresowanie. Animatorzy zabawiali najmłodszych ciekawymi konkurencjami zespołowymi i zręcznościowymi. Było oczywiście malowanie twarzy, które cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci. Darmowe były też cymbergaje. Pogoda dopisała, słońce grzało bardzo mocno i właśnie dla tych gości szukających ochłody została przygotowana przez Strażaków z OSP Bukowiec kolejna atrakcja – kurtyna wodna. Na pikniku można było zjeść potrawy z grilla, kręcone ziemniaki, lody, gofry – kto na co miał ochotę! Jedno ze stoisk z potrawami regionalnymi należało do KGW Brójce. Imprezę poprowadził Leszek Bonar. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, którzy przyczynili się swym wsparciem do uatrakcyjnienia przebiegu festynu:

  • Włodzimierzowi Kinasiewiczowi z Polskie Centra Handlowe PTAK S.A.
  • Krzysztofowi i Marcinowi Tobik z firmy INTAP sp.j. z Bukowca
  • Bankowi Spółdzielczemu w Andrespolu
  • Firmie DHL Supply Chain
  • Stanisławowi Spychalskiemu z firmy “STACH” PRZEDSIĘBIORSTWO-HANDLOWO-TRANSPORTOWO-USŁUGOWE ze Stefanowa
  • Ośrodkowi Leczniczo-Rehabilitacyjnym z Wardzyna „Sosnowego Aleja”
  • Pani Annie Bieniawskiej – Dyrektor Biura Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi
  • Panu Jerzemu Sobczakowi z firmy Marvel Sp. z o.o. z Łodzi

Gorące podziękowania kierujemy do: uczestników zajęć wokalnych z GOK i Świetlicy w Bukowcu, zespołów: „Stefanów”, „Leśnianki”, „Bukowianki”, „Bukowiaczek”, Orkiestry Dętej OSP z Kurowic oraz Pawła Wydry za występy na scenie. Druhom z OSP z Bukowca dziękujemy za wsparcie w organizacji imprezy!

VI Piknik Integracyjny Pożegnanie Lata w Bukowcu
Scroll to Top
Skip to content