Kolejna impreza plenerowa już za nami…

Print Friendly, PDF & Email

Tradycyjnie na zakończenie wakacji odbył się “V Piknik Integracyjny Pożegnanie Lata w Bukowcu”.

W niedzielę, 2 września na terenie świetlicy w Bukowcu zgromadziły się tłumy mieszkańców z naszej gminy ale nie tylko. Każdy od najmłodszego do najstarszego mógł tu znaleźć coś dla siebie. Integracja 🙂 Na scenie w różnorodnym programie artystycznym zaprezentowali się: Mażoretki SIETE z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowcu i nasze Amatorskie Zespoły Śpiewacze „BUKOWIANKI” „LEŚNIANKI” i „STEFANÓW”.  Gościnnie wystąpił Zespół „KWIATY POLNE” z zaprzyjaźnionej gminy Wodzierady. Po sporej dawce przyjemności dla ucha przyszedł czas na uhonorowanie dyplomami i nagrodami naszych laureatów I BRÓJECKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO, które to wręczył Wójt Gminy Radosław Agaciak. Nagrody (markowe pióra z grawerem) za I miejsce otrzymali: Nelly Szczepaniak i Monika Dzierbicka, zaś za drugie miejsce (markowe długopisy z grawerem) Julia Jaroniek i Jan Szulec. Punktem kulminacyjnym pikniku był występ gwiazdy- zespołu PIĘKNI I MŁODZI. Ogromne tłumy fanów przybyły na koncert, a zespół zadbał o to by wszyscy bawili się świetnie. Nie obyło się oczywiście bez bisów 🙂 Po udanym występie zespół odjechał żegnany przez fanów. Na scenie nie zabrakło występu ORKIESTRY DĘTEJ OSP z KUROWIC. Niespodzianką był też występ Pani Elżbiety Kaczmarek, która przyjechała z delegacją z partnerskiej gminy Trzciel. Kto nie słyszał niech żałuje! Na zakończenie wystąpił Zespół GRANDA. Była wspaniała zabawa taneczna,  publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny, po ponad 3 godzinnym występie… Muzyka i śpiew były wyśmienite, co zachęcało przybyłych gości do tańca do późnych godzin wieczornych.
Obok sceny dla dzieci była przygotowana szeroka, bezpłatna oferta rozrywek m.in. dmuchańce, z których można było zjeżdżać czy też pokonywać tory przeszkód. Pokaz baniek mydlanych wzbudzał ogromne zainteresowanie, a niesione wiatrem tęczowe bańki szybowały po całym terenie imprezy. Animatorzy w przebraniach klauna i szczudlarza zabawiali najmłodszych ciekawymi konkurencjami zręcznościowymi… Było przejście na czas przez kolorowy rękaw, skakanie na wieloosobowej skakance. Malowanie twarzy cieszyło się również dużym zainteresowaniem u dzieci. Darmowe były też : żyroskop taki jak dla prawdziwych kosmonautów czy pilotów oraz cymbergaje 🙂 Pogoda dopisała słońce grzało dość mocno i właśnie dla tych milusińskich szukających ochłody nad wodą przygotowana została kolejna atrakcja – basen z łódkami. Na pikniku można było zjeść potrawy z grilla, kręcone ziemniaki, lody, gofry czy watę cukrową – kto na co miał ochotę!  Panie mogły skorzystać z porad z zakresu pielęgnacji urody i zrobić sobie bezpłatny makijaż a nawet przy tym otrzymać drobny upominek. Było też stoisko z poradami dietetyka z bezpłatnym pomiarem tkanki tłuszczowej. Imprezę poprowadził Leszek Bonar.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: „PTAK” S.A. i „INTAP” Sp.j. z Bukowca, Bankowi Spółdzielczemu w Andrespolu, Stowarzyszeniu  Lokalnej Grupie Działania “STER” za udzielone wsparcie finansowe.

Gorące podziękowania kierujemy do Mażoretek „Siete”, AZŚ „Stefanów”, „Leśnianki”, „Bukowianki”, Orkiestry Dętej OSP z Kurowic”, Zespołu “Kwiaty Polne” i p.Eli Kaczmarek za występy na scenie.
Druhom z OSP z Bukowca i Stefanowa dziękujemy za wsparcie w organizacji imprezy.

Scroll to Top
Skip to content