Spotkanie z Zespołem Górali Bukowińskich “Watra” z Brzeźnicy

Print Friendly, PDF & Email

W miniony weekend na zaproszenie proboszcza Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach ks. kan. Tadeusza Nosala przyjechali do naszej gminy Brójce Górale Bukowińscy z Brzeźnicy wraz z Księdzem Proboszczem Pawłem Brykiem oraz Wójtem Gminy Brzeźnica Jerzym Adamowiczem. 

W niedzielę, 5 sierpnia przy świetlicy w Bukowcu mieszkańcy naszej gminy mogli nie tylko spotkać się z naszymi gośćmi ale i też podziwiać widowisko zespołu “WATRA” pt. „Wesele”.

Pieśni, przyśpiewki oraz cały obrzęd weselny zostały przedstawione z dbałością o wierność do dawnych tradycji. Podczas występu nie zabrakło elementów humorystycznych, które publiczność przyjęła entuzjastycznie. Po występie naszych gości na scenie występowały nasze Amatorskie Zespoły Śpiewacze „Bukowianki”, „Leśnianki”, „Stefanów” oraz Orkiestra Dęta OSP z Kurowic.

Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera i integracja. Wiele emocji wzbudziła nauka wspólnego tańca i śpiewanie pieśni i piosenek ludowych.

Na terenie imprezy znajdowały się stoiska gastronomiczne z daniami z grilla, które obsługiwali druhowie z OSP z Bukowca.

Natomiast darmową pyszną grochówkę serwowało Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowca.

I na tym nie koniec… goście z Brzeźnicy częstowali Mamałygą podawaną na słono lub słodko 🙂

Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań, które składał m.in. Wójt Gminy Brójce Radosław Agaciak.

Nasi goście otrzymali na pamiątkę gadżety m.in. kapelusze promocyjne Gminy Brójce oraz koszyczki z kwiatami wykonane własnoręcznie przez pracowników naszego GOK.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak udany udział w tej imprezie kulturalnej.

Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu parafii kurowickiej tj. z Bukowca, Brójec, Kurowic, Karpina, Kotlin, Wardzyna  a także druhom OSP z Bukowca i Stefanowa za pomoc w organizacji spotkania oraz Panu Krzysztofowi Dudkowi za obsługę nagłośnienia.

Imprezę poprowadził Tomasz Boruszczak.

Scroll to Top
Skip to content