FESTYN „XIII Muzyczne Lato w Woli Rakowej”

Print Friendly, PDF & Email

FESTYN „XIII Muzyczne Lato w Woli Rakowej” już za nami!

Dnia 25 czerwca 2017 r. mieszkańcy gminy Brójce i nie tylko, całymi rodzinami przybywali w niedzielne popołudnie na festyn „XIII Muzyczne Lato w Woli Rakowej”. Słoneczna pogoda i wspaniała atmosfera towarzyszyła imprezie aż do samego wieczora. Festyn poprowadził znany dziennikarz, komentator łódzkiej telewizji – Leszek Bonar.

Od godziny 14.00 na scenie zaprezentowali się: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Bukowiaczek”, Zespół Tańca Nowoczesnego „TERPS”, uczestnicy zajęć wokalnych z GOK, Amatorskie Zespoły Śpiewacze: „Stefanów”, „Leśnianki” i „Bukowianki” oraz Orkiestra Dęta z Kurowic z solistą.

Po raz pierwszy na festynie gościliśmy „Kabaret Wcięci Przypadkiem” z GOK w Rzeczycy.
Gwiazdą festynu był zespół JORRGUS, który w rytmie disco polo rozbawił i roztańczył zgromadzoną publiczność. W trakcie trwania koncertu artysta rozdawał fanom płyty.
Zabawę taneczną zapewniły również zespoły „DIWERS DANCE” oraz „VARIETE”. Stałym punktem festynu było rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego organizowanego przez GOK Brójce i przynależne biblioteki. Tytuł „Najaktywniejszego czytelnika” i nagrodę książkową otrzymali: Leon Łuczak, Natalia Klepacz, Paulina Comporek, Klaudia Szwed, Alfreda Skrzyńska, Miłosz Kołodziej, Magdalena Reszka, Gabriela Olejniczak, Wiktoria Turek oraz Halina Stratyńska.
Podczas festynu nie brakowało atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi korzystali z bezpłatnych „dmuchańcy”, zjeżdżalni, eurobungee, kul wodnych i gokartów. Klaun i szczudlarz nie tylko bawili, ale też wytwarzali olbrzymie bańki mydlane. Wiele radości sprawiło dzieciom też malowanie twarzy. Można było postrzelać na strzelnicy, puszczać latawce i korzystać z wielu innych atrakcji.
Druhowie z OSP w Brójcach przedstawili pokaz ratownictwa technicznego (symulacje wypadku drogowego), a w czasie festynu prezentowali ostatnio nabyty samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes-Benz Atego 1530 AF. Można było zasiąść za kierownicą, przymierzyć strażacki hełm, a nawet użyć armatki pianowej. Funkcjonariusze Policji na czele z Dzielnicowym gminy Brójce st. asp. Sebastianem Swaczyną czuwali nad bezpieczeństwem imprezy oraz udostępnili ”od środka” policyjny radiowóz. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury policyjnego psa służbowego. Obok sceny czynny był punkt medyczny. Pielęgniarki z Ośrodka Rehabilitacyjno-Leczniczego „Sosnowa Aleja” z Wardzyna mierzyły bezpłatnie poziom cukru/ciśnienia oraz udzielały porad dotyczących opieki nad chorymi pacjentami. Nie brakowało stoisk gastronomicznych z daniami z grilla, zapiekankami, lodami i innymi smakołykami.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: „PTAK” S.A. i „INTAP” Sp.j. z Bukowca, Bankowi Spółdzielczemu w Andrespolu oraz Stowarzyszeniu Lokalnej Grupie Działania „STER” za udzielone wsparcie finansowe.

Gorące podziękowania kierujemy do DZPiT „Bukowiaczek”, ZTN „TERPS”, uczestników zajęć wokalnych, AZŚ „Stefanów”, „Leśnianki”, „Bukowianki”, Orkiestry Dętej Z Kurowic, Kabaretu „Wcięci Przypadkiem z Rzeczycy” za występy na scenie oraz druhom z OSP w Woli Rakowej, Stefanowa i Brójec, funkcjonariuszom policji z Komisariatu Policji w Rzgowie na czele z Dzielnicowym Gminy st. asp. Sebastianem Swaczyną, pracownikom Ośrodka Rehabilitacyjno-Leczniczego z Sosnowej Alei z Wardzyna za wsparcie w organizacji imprezy.FESTYN „XIII Muzyczne Lato w Woli Rakowej”

o sponsorze…

PTAK jest największym w Europie Środkowej kompleksem umożliwiającym komfortowe zakupy hurtowe i detaliczne odzieży. Miejsce to rozpoczęło swoją działalność w 1993, a dziś jest centrum eksportu polskiej mody na rynki światowe.

Największą częścią Miasta Mody PTAK jest centrum hurtowe, najpopularniejsze miejsce zaopatrzenia sklepów i butików odzieżowych w Polsce. Codziennie funkcjonują tu tysiące firm produkujących ubrania, w większości polscy producenci, a także importerzy odzieży z całego świata.

W skład Miasta Mody PTAK wchodzi również Dom Mody Polskich Producentów PTAKMODA oraz PTAK OUTLET – największe w regionie centrum outletowe, gdzie produkty światowych marek (m.in. Tommy HilfigerKazarAdidasGuess4FNikeDouglasVenezia) można kupić w cenach co najmniej 30% niższych niż w galeriach handlowych.

 

Miasto Mody PTAK usytuowane jest w sercu Polski, w Rzgowie koło Łodzi, bezpośrednio przy głównym węźle komunikacyjnym: na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą ekspresową S8.FESTYN „XIII Muzyczne Lato w Woli Rakowej”

Scroll to Top
Skip to content