POWITANIE LATA W WOLI RAKOWEJ 2024

Print Friendly, PDF & Email

Powitanie lata w Woli Rakowej już za nami! 16 czerwca mieszkańcy gminy Brójce, pomimo momentami niesprzyjającej pogody, przybywali w niedzielne popołudnie na festyn, który poprowadził znany dziennikarz i komentator łódzkiej tv – Leszek Bonar.

Imprezę, po godzinie 14.00 rozpoczął piękny pokaz tańca maluszków z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca ” BUKOWIACZEK”, następnie na scenie plenerowej zaprezentowali się: Zespół Tańca Nowoczesnego “JOY DANCE”, uczestnicy zajęć wokalnych oraz nauki gry na keyboardzie z GOK, nasze niezastąpione Amatorskie Zespoły Śpiewacze ”BUKOWIANKI”, “LEŚNIANKI” i “STEFANÓW” i nie mogło zabraknąć Orkiestry Dętej z Kurowic, która niedawno obchodziła swoje 190-lecie.

Gwiazdami festynu były zespoły „2PLUS1” oraz „TerazMy”. Znane i lubiane przeboje grupy „2PLUS1” takie jak „Chodź pomaluj mój świat” i „Windą do nieba” zabrały publiczność w sentymentalną podróż muzyczną, a zespół TerazMy rozbawił i roztańczył naszych gości góralskimi rytmami.

Nie mogło oczywiście zabraknąć naszego lokalnego zespołu rodzinnego „Domino”. Posiadają oni bogaty i zróżnicowany repertuar, który zawiera zarówno utwory z dawnych lat jak i aktualne przeboje (w różnych gatunkach, stylach muzycznych). Ich występem zakończyliśmy naszą imprezę.

Podczas festynu nie brakowało atrakcji dla dzieci i dorosłych . Najmłodsi korzystali z bezpłatnych dmuchańców i zjeżdżalni, wiele radości dzieciom sprawiły: malowanie twarzy i ciała, brokatowe tatuaże czy pokaz baniek mydlanych i malowanie na folii przy drzewach. Absolutną nowością na naszej imprezie była strefa z „zakręconymi rowerami”.

Do dyspozycji gości było 9 nietypowych rowerów: amerykański chopper, mini bmx, rower przeciwskrętny, monocykl, bicykl, rower do akrobatyki, rower bez kierownicy, nietypowa hulajnoga oraz trójkołowy rower do driftu. Z myślą o bardziej ekstremalnych testach został przygotowany specjalny tor przeszkód. Twórcą całej strefy był profesjonalny akrobata rowerowy-Jonasz Pakulski. Dodatkowo na terenie atrakcji znajdowała się strefa poprawiająca równowagę (tak zwany trickboard), namiot z alkogoglami oraz strefa relaksu z wygodnymi leżakami. Obok sceny czynny był punkt medyczny. Nie brakowało stoisk gastronomicznych z daniami z grilla, zapiekankami, hot-dogami, daniami z kurczaka, deserami, lodami… Były też stoiska z lokalnymi specjałami dwóch Kół Gospodyń Wiejskich, z Woli Rakowej oraz „Nad Nerem” ze Stefanowa.

Organizatorzy IMPREZY składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się swym wsparciem do uatrakcyjnienia przebiegu pikniku:

Włodzimierzowi Szewcowi – Prezesowi Banku Spółdzielczego z Andrespola

Ninie Ryszce – Prezes Zarządu PTAK Holding

Adamowi Kwiatkowskiemu z firmy Drukarnia K2 z Łodzi

Sylwii i Tomaszowi Basińskim z firmy „KUBA” z Bukowca

Gorące podziękowania kierujemy do:

Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Bukowiaczek”, uczestników tańca nowoczesnego JOY DANCE z GOK, uczestników zajęć wokalnych i nauki gry na keyboardzie,

zespołów: „Stefanów”, „Leśnianki”, „Bukowianki” oraz Orkiestry Dętej OSP z Kurowic.

Druhom z OSP z Woli Rakowej oraz OSP KSRG Stefanów dziękujemy za wsparcie w organizacji imprezy.

Scroll to Top
Skip to content